regenia bohemia

Pamětníček akcí

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA

Dne 23.března 2008 jsme vyrazili na nejvýznamnější českou výstavu, tedy na Mezinárodní výstavu psů v Praze s kvalifikací na Crufts.

Vyjeli jsme brzy ráno, protože jsme mimo výstavního profesionála Kazana brali i naši malou Arri Anne, která ještě není na akce podobného formátu zvyklá.

Aklimatizace naší mrňavé a uštěkané slečny proběhla celkem rychle a k našemu kruhu se dostavila i její sestřička Allegra Regenia Bohemia (Girri) se svými majiteli. Holky se hned poznali a k očuchávání se krom Kazana přidali snad všichni ostatní, v té době přítomní, chodáci. Páníčci si pokecali a vyměnili své nové chovatelské poznatky a už se pomalu začínalo posuzovat. ďáčci šli na řadu hned jako první, což není zrovna obvyklé, ale většinu z nás to potěšilo.Posuzovala nám neznámá rozhodčí paní Ing. Cvrčková, takže jsme nevěděli co čekat, a o to jsme byli zvědavější.

Bylo přihlášeno celkem 24 chodských psů, z toho nejhojněji obsazená byla, třída mladých fen, kam byla přihlášena i Arrianka a Girri. Z původních osmi se sice dostavilo jen sedm, ale i tak byla konkurence veliká. výstavách se však nejdříve posuzují psy - takže Kazan měl možnost se ukázat jako první. V konkurenci dvou dalších psů Derika Krosandra a Fredyho Dolský mlýn. Velmi pěkně se předvedl a paní rozhodčí se moc líbil, nakonec dostal Res.CAC.

Následovalo ještě posouzení několika dalších psů a do kruhu byly pozvány feny.

V juniorhandlingu jsme bohužel tentokrát neuspěli, ale zase jsme se dostali domů před setměním, což se mnohdy nestává.

Už se těšíme na další společné akce, teď zejména na svod mladých v Pardubicích, kam se chystá šest ze sedmi našich štenat z vrhu A Regenia Bohemia, a na svod v Jeseníku, kde by se měl ukázat ten sedmý.

Rozhodčí si pečlivě a dlouho prohlížela fenečky v pohybu, takže páníčci se při běhu pěkně zapotili. Při individuálním posouzení se všichni snažili o správný postoj, pohyb i ukázku zubů, pravda chybička se občas vloudila, ale to se u mladých zvířat toleruje. Konečně přišlo na řadu vyhlášení pořadí. Na prvním místě skončila Arwen od Perlového potoka, naše Arri-Anne dostala V4 a Allegra V, což považujeme za pěkná umístění.