regenia bohemia

Pamětníček akcí

Choďák na Šampionu šampionu 2007

Cora Dolský mlýn získala 2. místo ve skupině neuznaných plemen na soutěži Šampion šampionu 2007! Je to druhé nejlepší umístění, jaké vůbec mohla jako národní plemeno v Top hotelu vybojovat. Stala se tak vůbec prvním choďákem, který se v této soutěži dostal “na bednu“. Udělala nám všem obrovskou radost a doufáme, že svým umístěním pomohla zase o něco více zviditelnit české národní plemeno chodský pes.

 Soutěž se konala 19.1.2008 v krásném prostředí Top hotelu Praha. Pro nás to byla první akce takového formátu.
Top Hotel PrahaPřihlášeno bylo 200 psů s tituly Český junior šampion, Český šampion, Český veterán šampion a Interchampion. K vidění bylo to nejlepší, co česká kynologie nabízí. Proběhlo zde i vyhlášení přidružených soutěží Top Dog 2007 a Nejlepší mladý vystavovatel 2007.
Přípravy naší fenky Cory Dolský mlýn a celého našeho týmu začaly již týden před akcí. Nastalo koupání, vyčesávání a úprava srsti. Paničky řešily dilema co na sebe. Pro inspiraci jsme zabrousily na internetové stránky slovenských šampionu. Bylo rozhodnuto - jdeme ve večerních róbách. Taktéž bylo nutné natrénovat běhání na podpatcích a v dlouhých šatech.
Cesta do Prahy probíhala hladce. Do Top hotelu jsme dorazili v osm hodin. Po veterinární přejímce, jsme se usadili ve foyer .  
Kolem desáté hodiny soutěž slavnostně zahájila paní Vladimíra Tichá, která celou akci skvěle moderovaCora s paničkoula. 
Na čestných místech usedli hosté z Mezinárodní kynologické unie - prezident FCI Hans Müller (CH) a členové představenstva Piotr Król (PL) a Ing. Štefan Štefík (SK) . Dále většina českých rozhodčích, které známe z výstav. V sále se objevila i řada známých osobností .
 My jsme stačili postřehnout: missky Kateřinu Stočesovou, Barboru Kolářovou, Kateřinu Sokolovou, hudebníka Felixe Slováčka nebo ředitele pražské zoo Petra Fejka. Někteří přišli   i se svými psími miláčky, jiní bez nich. Také jsme zaznamenali kamery TV Prima a TV Nova.
Psí krasavci byli rozděleni do deseti skupin FCI a skupiny národních FCI dosud neuznaných plemen. V prvním kole soutěžili psi a feny jednoho plemene. Vítěz reprezentoval plemeno ve druhém kole, kde se utkal se zástupci ostatních plemen své skupiny.
Nejlepší z pětice se zúčastnil finále šampiona šampionu. Nejprve do kruhu nastoupila plemena skupin I - V. Po přestávce na oběd, odpočinek, venčení a úpravu zevnějšku následovaly skupiny VI - X .
semifináleNárodní plemena v prvním kole posuzovala paní Zdena Holmerová . Ve druhém kole v rámci skupiny pan Dr.,Ing. Jaroslav Dostál. Našimi soupeři byli : lousiánský leopardí pes, pražský krysařík, vícebarevný pudl, patterdale teriér, barevný boloňšký psík, búrský buldok a americký buldok.
Paní Tichá představila zástupce plemen, vyzvedla jejich přednosti a přiblížila povahu. Pan rozhodčí každého pejska důkladně prohlédl, prohmatal a požádal o samostatné předvedení v pohybu. Pak nechal všechny nastoupit a začal vybírat pět nejlepších.
Postupujeme do finále ! ! ! Skoro jsem nemohla dýchat, mé nejodvážnější sny se mění ve skutečnost. Cora dostala obrovskou pochvalu. Začíná finále. Nastupujeme se zatajeným dechem, s námi búrský buldok , patterdale teriér, americký buldok a barevný bolognés. Pan Dostál má nelehkou úlohu vybrat z těchto krásných psů šampiona šampionu národních plemen za rok 2007.
Pořadí se vyhlašovalo od pátého místa, z kruhu odchází barevný boloňský psík. Na čtvrtém místě se umístil velký favorit americký buldok. Je to jasné, ale já tomu nemohu uvěřit. Budeme stát na bedně! Běhá mi mráz po zádech, ale Corča je v pohodě a klidně stojí. Třetí místo obsadil mohutný burský buldok. V kruhu zbyly jen dvě dvojice - já s Corou a patterdale teriér s paničkou Lucií. Cora na bedně
Paní moderátorka napětí ještě více dramatizuje. V sále panuje ohromná atmosféra. Po chvíli je rozhodnuto. Moderátorka říká: Druhé místo patří výborně předvedené fence chodského psa, katalogové číslo 180. Bráním se slzám a mám obrovskou radost, která nejde vypovědět. Na stupních vítězů už nejde dojetí zabránit. Ten obrovský pohár je opravdu náš ?! Je to naprosto neuvěřitelné.
Přijímáme mnoho gratulací. Mezi nimi jsou paní Holmerová, pan Dostál, paní Kudrnáčová a všichni naši milí blízcí. Velká část úspechu patří mé dceře Monice, která s našimi choďáčky pilně trénuje.
 Na tento skvělý zážitek se nedá zapomenout, motivuje nás pokračovat dál a dál. Vždyť chodští psi jsou tak úžasní ! ! !
Plni radosti přihlížíme dalšímu programu. Jitka Zelenková zpívá své velké hity. Jsou vyhlášeni nejlepší mladí vystavovatelé I. a II. věkové kategorie. Poté jsou oceněni psi s nejvyšším bodovým ziskem za uplynulou výstavní sezonu - Top dog 2007.
Od osmnácté hodiny začíná vrchol akce - finále šampiona šampionu, který bude vybrán z vítězů FCI skupin I - X. Do tohoto boje už bohužel nemohou národní plemena zasáhnout. Tříčlenná komise zahraničních rozhodčích (H. Müller, P. Król, Š. Štefík ) zvolila absolutním vítězem nádhernou, pětiletou fenku Yorkshire terriera Ich. Xmas Surprise Stříbrné přání majitelky Aleny Bystrianské. Právě ony sklidily právem u publika obrovský potlesk.
Náš týmTakto jsme prožívali Šampiona šampionu ČR 2007 my a je to pouze náš subjektivní pohled.
 
Oficiální výsledky jsou k nalezení na webu ČMKU
Více foto z akce
 
 
Jitka Žáková a Cora Dolský mlýn
   
Žádné komentáře