regenia bohemia

Pamětníček akcí

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA psů všech plemen České Budějovice

Dne 22.4.2007 jsme vstávali v brzkých ranních hodinách, protože jsme si naplánovali účast na "intercanis" v Českých Budějovicích.

I přes šílenou dopravní zácpu na příjezdové silnici k areálu jsme vše stihli a zdárně nalezli kruh 5. Zjistili jsme, že chodští psi jdou na řadu až poslední, takže jsme šli "courat" po stáncích na výstvišti.

Poté jsem s Kazánkem absolvovala junior handling, kde jsme bohužel nepostoupili. Ale já jsem přesto měla radost, protože i v tak velké konkurenci byly znát Kazanovi pokroky.

Přehoupli jsme se do odpolednich hodin, kdy šla konečně na řadu národní plemena. Setkali jsme se s několika téměř neznámými plemeny, mezi kterými nás zaujal především dlouhosrstý vipet a boerboel.

Chodáků bylo v Budějovicích celkem sedm a posoudil je pan rozhodčí Karel Hořák. Ve třídě mladých Kazánek získal V1, vítěz třídy a postoupil do boje o vítěze plemene. Tady neuspěl, jelikož krásného nasrstěného psa z třídy šampionů většinou nikdo z mladých neporazí.

Také jsme postoupili do boje o nejkrásnějšího mladého psa celé mezinárodní výstavy. Pan rozhodčí Vodnrouš sice Kazana nevybral mezi nejlepší, ale my jsme byli rádi, že jsme mohli tak krásné plemeno, jako je chodský pes předvést v závěrečných soutěžích.