regenia bohemia

Pamětníček akcí

MEMORIÁL Ing. Jana Findejse Kolín - 11.10.08

Dne 10.11.2008 jsme vyrazili na klubovou akci s názvem Memoriál Ing. Jana Findejse. Tuto výstavu jsme původně vůbec neplánovali, ale Artík potřeboval k uchovnění účast na jedné klubové výstavě. Anička mě poprosila, jestli bych ho nemohla předvést a já samozřejmě souhlasila. Nominace pana Rozhodčího Hořáka mě potěšila a přihlásili jsme i juniorhandling a Dítě a pes.

Tyto soutěže šli opět před začátkem posuzování, takže jsme se museli rychle převléct a natrénovat pohyb na velmi kluzkém povrchu. Kvůli mokré trávě a dvěma Péťovým pádům při pohybu s Artíkem jsem usoudila, že bude lepší vzít si Kazana. K naší obrovské radosti se Petr s Kazanem probojovali mezi 3 finalisty a nakonec získali první místo!!! Tentokrát mimo poháru dostali i velkého plyšového psa, diplom, sladkosti, pamlsky pro psy a propagační předměty s choďáčky. V druhé kategorii juniorhandlingu jsem nastoupila jen já s Kazanem a Maruška s Orchideou. Obě jsme zvládli pohyb, postoj i figury. Otázky jsem zvládla lépe já, i když jednou jsem se také spletla. Také jsem získala první místo ve své kategorii a k tomu pohár, diplom, krásný náhrdelník od pana rozhodčího a spoustu dalších cen.

Na řadu přišlo posuzování jednotlivých tříd. Já jsem s Artíkem pylně trénovala a k mé radosti i tráva docela uschla a jeho pohyb se velmi zlepšil. Mezitřída začala nastupovat a pan rozhodčí pečlivě zkontroloval chrup i varlata a celkově psy hodně ohmatal. Jeden pejsek si nechtěl nechat zkontrolovat zuby a rozhodčí ho pro agresivitu vyloučil. Bohužel tento postup, který je naprosto na místě, často nevídáme viz. letošní Liberec. Po několika kolečkách a pohybu tam a zpět, který jsme zvládli na výbornou, bylo známo pořadí. Máme Výborná 2 a Res.CAC z klubovky!!! Tak to je bomba, jeden z nejmladších a tím pádem nejtemperamentnějších psů ve třídě má Res. CAC. CACe právem získal Lexus Speed, kvůli své mohutnosti a správnému vyjádření pohlaví. Pak už jsme jen vyčkali na diktování posudku. Máme skvělé hodnocení a k tomu dodatek, že pes byl fantastickým způsoben předveden. Anička byla nadšením bez sebe a já jsem v takový výsledek také ani v koutku duše nedoufala.

Na výstavu byla také přihlášena Allegra Regenia Bohemia. Na mezitřídu fen jsme už nečekali protože cesta domů byla dlouhá a počasí nám nepřálo. Z nadšeného telefonátu Vlasty však víme, že Giri získala krásnou Výbornou 4. Výborná s pořadím je v tradičně hojně obsazených třídách fen fantastický výsledek. Giri tak napodobila svou sestru Arri Anne, která získala V4 na předešlé klubovce.

Naše gratulace patří též Birrimu Prima Daja a Danielce, kteří si vyběhali V1, CAC ve třídě vetránů psů a pak i titul Nejlepší veterán výstavy!!!

Foto zde

Výsledky:

1. místo - Petr Žák a Kazan Vigilo v soutěží Dítě a pes

1.místo - Monika Žáková a Kazan Vigilo v juniorhandlingu starší kat.

Arteus Regenia Bohemia - V2, Res. CAC v mezitřídě

Allegra Regenia Bohemia - V4 v mezitřídě

Žádné komentáře