regenia bohemia

Pamětníček akcí

XXII. ZIELENOGÓRSKÁ WYSTAWA PSOW RASOWYCH aneb „ Jak jsme propagovali chodského psa v Polsku “

Přátelé a příznivci plemene chodský pes vědí, jací jsou to nádherní a povahově úžasní psi.

O tom se přesvědčili i kamarádi z Polska. Pozvali nás s naší fenečkou Corou Dolský mlýn na výstavu.

V sobotu 17. září 2006 v brzkých ranních hodinách jsme se vydali na cestu. Cílem bylo město Zieloná Góra, vzdálené od hraničního přechodu Harrachov asi 220 km. Celníci nám pochválili pěkného dlouhosrstého ovčáka a tak následovalo vysvětlování.

Cora a Jitka v kruhuČeská „ Fábinka “ se potýkala s polskými nic moc silnicemi. Překonali jsme tři objížďky a jedno bloudění. Blížili jsme se k cíli a nervičky začínaly pracovat. Asi dva kilometry před výstavním areálem jsme uvízli v koloně aut. Hned vedle výstaviště se konaly nákupní trhy, které způsobily dopravní kolaps. Slavnostní zahájení výstavy bylo v deset hodin. To jsme ale nestíhali.

Dvacet minut po desáté jsme vyřídili nezbytné vstupní formality a dostali číslo 11. Přihnali jsme se ke kruhu. Na řadu šla krásná fena československého vlčáka s číslem 10. Hned po ní jsme nastupovali my. Panička se ani nestihla přezout z pantoflí. Paní rozhodčí Iwona Matuszewska byla velmi milá dáma. Corinka se jí moc líbila. O choďácích toho věděla dost a tak jsme si zajímavě popovídali. V posudku máme ohodnocení výborná 1, nejlepší fena, vítěz plemene - BOB, CWC (čekatel šampióna Polska) a pochvalu za pěkné předvedení. Atmosféra byla prima a nervozita byla pryč. Následovaly dotazy a vysvětlování o plemenu. Vzbudili jsme zájem nejen polských, ale i německých a holandských kynologů.

JuniorhandlingPo obědě se Cora s malou paničkou zúčastnily soutěže mladý vystavovatel. Probojovaly se až do finále. Moderátor vyzdvihl, že se diváci setkali s psí raritou z Čech.

Do finálových soutěží jsme nastoupili s první FCI skupinou. Znovu slyšíme slova moderátora o výjimečnosti chodského psa. Z patnácti psů oceněných BOB jsme skončili na třetím místě. Měli jsme obrovskou radost. Po shlédnutí zbývajících soutěží jsme se vydali na cestu k domovu. Corinka se uvelebila na zadním sedadle a zaslouženě odpočívala.

Stupně vítězů - národní plemenaDomů jsme si přivezli jeden zajímavý postřeh: Poláci si moc považují svých národních plemen. Na soutěžích je vystavují zvlášť a pak ještě se skupinou FCI, ke které se přiřazují. Navíc neplatí žádné výstavní poplatky. Neměli bychom si z nich vzít příklad?

Všechny příznivce chodských psů zdraví

Cora Dolský mlýn a její výstavní tým