regenia bohemia

Jak to všechno začalo

Jak to všechno začalo ?

Po nešťastném úmrtí našeho dvouletého německého ovčáka Beethowena Condi Nova jsme byli devět měsíců bez psa.

Poohlíželi jsme se po nějakém jiném plemenu. Na výstavě v Mladé Boleslavi jsme najednou uviděli několik krásných psů spořádaně ležících vedle sebe. Všichni byli přátelští, ušlechtilí, velice milí k dětem. Bylo rozhodnuto. Pořídíme si chodského psa – choďáčka.

Prvním prázdninovým den roku 2004 jsme si přivezli osmitýdenní fenečku CHP Coru Dolský mlýn.

Naše milovaná Corinka si získala všechny členy rodiny, dokonce i babičku. Hravé, roztomilé štěně se učilo velmi rychle, občas vyvedlo nějakou lumpárnu.

V dubnu 2005 jsme, jako úplní začátečníci, vyrazili na první výstavu. Plni obav, očekávání a načtených teoretických rad jsme nastoupili do kruhu. Corinka se výborně předváděla, ve třídě mladých vyhrála s oceněním V1, vítěz třídy.

Poté absolvovala svod dorostu a klubovou výstavu v Jeseníku s hodnocením V3.

S dcerou Monikou se začali věnovat juniorhandlingu a první úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Také s naším pětiletým synem Petrem se účastní soutěží dítě a pes.

Corinka rostla do krásy, následovala jedna úspěšná výstava za druhou a nás všechny to začalo moc bavit.

V září 2005 jsme jeli na rentgen DKK do Hradce Králové k doktoru Ekerovi. Na výsledek jsme čekali tři dlouhé týdny. O to větší byla naše radost z výsledku – DKK 0/0 !

Bonitaci jsme absolvovali 29.10.2005 v Praze – Bráníku. Corinka si počínala velmi šikovně. Výsledek bonitační komise - chovná, bonitační kód I1,K2,W2.

V roce 2006 těsně po svých druhých narozeninách dosáhla titulu Český šampion.

Zkusili jsme štěstí v Polsku, na výstavách v Racibórzi a Zielonej Góre. Ocenění: nejlepší fena plemene, BOB - vítěz plemena, CWC - čekatel šampiona Polska.

Po všech těchto zkušenostech jsem se rozhodli, že bychom chtěli mít štěňátka. Nechali jsme si zaregistrovat chovatelskou stanici s názvem Regenia Bohemia.

Na konci června 2006 jsme si přivezli další stěňátko CHP – kluka jménem Kazan Vigilo. Je to šikovný rošťáček, krásně vybarvený a miluje vodu.

Na výstavy už jezdí oba psíci. První společnou výstavou byla klubová výstava chodských psů v Litomyšli dne 20.10.2006. Kazánek se v baby třídě předvedl temperamentně – hodnocení VN1, Corinka ve třídě vítězů dostala hodnocení V1,CAC. Corinka s Monikou vyhráli soutěž dítě a pes.